COVID-19 UPDATES

Athletics Calendar

Prev Arrow
Next Arrow
  • December 8

    Varsity Girls’ Ice Hockey @ Hartford (Scrimmage)

    4:00 pm

  • December 10

    JV Girls’ Basketball @ Spaulding

    5:00 pm

  • December 10

    Varsity Girls’ Basketball @ Spaulding

    6:30 pm

  • December 11

    Wrestling – Early Bird Sandy Murray Tournament @ SJA

    10:00 am

  • December 11

    Varsity Boys’ Ice Hockey vs. Hartford

    3:00 pm

  • December 11

    Varsity Girls’ Ice Hockey @ Burlington (Leddy Park)

    5:00 pm

  • December 13

    JV Girls’ Basketball @ Hartford

    5:00 pm

  • December 13

    Varsity Girls’ Basketball @ Hartford

    6:30 pm

  • December 15

    Nordic @ Craftsbury (Skate)

    2:30 pm

  • December 15

    JV-A Boys’ Basketball vs. Brattleboro

    5:00 pm

  • December 15

    Varsity Girls’ Ice Hockey vs. CVU

    6:00 pm

  • December 15

    Varsity Boys’ Basketball vs. Brattleboro

    6:30 pm

  • December 15

    Wrestling @ Spaulding (vs. Spaulding/Colchester)

    7:00 pm

  • December 16

    Gymnastics @ Randolph

    6:00 pm

  • December 18

    JV Girls’ Basketball vs. Brattleboro

    1:00 pm

  • December 18

    Varsity Girls’ Basketball vs. Brattleboro

    2:30 pm

  • December 18

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ Brattleboro

    4:45 pm

  • December 20

    Wrestling vs. Mt. Mansfield

    5:00 pm

  • December 20

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ Lyndon Institute

    6:00 pm

  • December 21

    JV-A Boys’ Basketball @ Essex

    5:30 pm

  • December 21

    Varsity Boys’ Basketball @ Essex

    7:00 pm

  • December 22

    Nordic @ Montpelier (Skate Relay)(Time TBD)

    2:30 pm

  • December 22

    Varsity Girls’ Ice Hockey @ Spaulding (BOR)

    5:15 pm

  • December 22

    Varsity Boys’ Ice Hockey vs. Harwood

    6:00 pm

  • December 23

    Gymnastics vs. Middlebury

    12:00 pm

  • December 23

    JV Girls’ Basketball @ Rutland

    5:00 pm

  • December 23

    Varsity Girls’ Basketball @ Rutland

    6:30 pm

  • December 27

    JV-A Boys’ Basketball @ Rutland

    5:00 pm

  • December 27

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ Northfield

    5:00 pm

  • December 27

    Varsity Boys’ Basketball @ Rutland

    6:30 pm

  • December 29

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ U-32

    4:30 am

  • December 29

    Gymnastics @ Montpelier

    1:00 pm

  • December 29

    JV-A Boys’ Basketball vs. Champlain Valley Union

    5:00 pm

  • December 29

    Varsity Girls’ Ice Hockey vs. Missisquoi

    6:00 pm

  • December 29

    Varsity Boys’ Basketball vs. CVU

    6:30 pm

  • January 3

    JV-A Boys’ Basketball @ Colchester

    5:30 pm

  • January 3

    Varsity Boys’ Basketball @ Colchester

    7:00 pm

  • January 4

    Nordic hosting @ Rankin Trails (Skate)

    2:30 pm

  • January 4

    JV Girls’ Basketball @ Mt. Mansfield

    5:30 pm

  • January 4

    Varsity Girls’ Basketball @ Mt. Mansfield

    7:00 pm

  • January 5

    Wrestling vs. Champlain Valley Union

    5:00 pm

  • January 5

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ Milton

    7:30 pm

  • January 6

    Alpine @ Smuggs (SL)

    10:00 am

  • January 6

    JV-A Boys’ Basketball vs. Burlington

    5:00 pm

  • January 6

    Varsity Boys’ Basketball vs. Burlington

    6:30 pm

  • January 7

    Nordic @ LI – Kingdom Trails (Classic)

    2:00 pm

  • January 7

    JV Girls’ Basketball vs. Burlington

    5:00 pm

  • January 7

    Varsity Girls’ Basketball vs. Burlington

    6:30 pm

  • January 8

    Wrestling @ Mount Anthony (Tournament)

    9:45 am

  • January 8

    JV-A Boys’ Basketball @ Brattleboro

    1:00 pm

  • January 8

    Varsity Boys’ Basketball @ Brattleboro

    2:30 pm

  • January 8

    Gymnastics vs. Champlain Valley Union

    2:30 pm

  • January 8

    Varsity Boys’ Ice Hockey vs. Burr and Burton

    3:00 pm

  • January 8

    Varsity Girls’ Ice Hockey @ Spaulding (BOR)

    3:15 pm

  • January 10

    Alpine @ Middlebury Snowbowl – CVU (SL)

    10:00 am

  • January 10

    JV Girls’ Basketball @ South Burlington

    5:30 pm

  • January 10

    Varsity Girls’ Basketball @ South Burlington

    7:00 pm

  • January 11

    Nordic @ Craftsbury (Classic)

    2:00 pm

  • January 11

    Varsity Girls’ Ice Hockey vs. South Burlington

    6:00 pm

  • January 12

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ Burlington

    4:30 pm

  • January 13

    JV Girls’ Basketball vs. Essex

    5:00 pm

  • January 13

    Varsity Girls’ Basketball vs. Essex

    6:30 pm

  • January 14

    Wrestling @ Essex (Classic)

    4:30 pm

  • January 14

    JV-A Boys’ Basketball vs. South Burlington

    5:00 pm

  • January 14

    Varsity Boys’ Basketball vs. South Burlington

    6:30 pm

  • January 15

    Nordic @ Peoples Academy (Skate Sprint)

    10:00 am

  • January 15

    Wrestling @ Essex (Classic)

    10:00 am

  • January 15

    Varsity Boys’ Ice Hockey vs. Middlebury

    3:00 pm

  • January 17

    Alpine @ Burke (GS) (Senior Recognition)

    10:00 am

  • January 17

    JV Girls’ Basketball @ Champlain Valley Union

    5:30 pm

  • January 17

    Wrestling @ Mount Abraham

    6:00 pm

  • January 17

    Varsity Girls’ Basketball @ Champlain Valley Union

    7:00 pm

  • January 18

    JV-A Boys’ Basketball vs. BFA- St. Albans

    5:00 pm

  • January 18

    Varsity Boys’ Basketball vs. BFA- St. Albans

    6:30 pm

  • January 19

    Nordic hosting @ Dussault Property (Classic) (Senior Recognition)

    2:30 pm

  • January 19

    Varsity Girls’ Ice Hockey Burlington @ Burlington (Leddy Park)

    4:30 pm

  • January 19

    Varsity Boys’ Ice Hockey vs. Woodstock

    6:00 pm

  • January 20

    JV Girls’ Basketball @ Rice Memorial

    5:30 pm

  • January 20

    Varsity Girls’ Basketball @ Rice Memorial

    7:00 pm

  • January 21

    JV-A Boys’ Basketball @ Mt. Mansfield

    5:30 pm

  • January 21

    Varsity Boys’ Basketball @ Mt. Mansfield

    7:00 pm

  • January 22

    Wrestling @ Vergennes (Tournament)

    10:00 am

  • January 22

    JV Girls’ Basketball vs. Rutland

    1:00 pm

  • January 22

    Varsity Girls’ Basketball vs. Rutland

    2:30 pm

  • January 22

    Gymnastics vs. South Burlington

    2:30 pm

  • January 22

    Varsity Girls’ Ice Hockey vs. BFA- St. Albans

    3:00 pm

  • January 22

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ MMU

    7:15 pm

  • January 24

    JV Girls’ Basketball vs. BFA- St. Albans

    5:00 pm

  • January 24

    Varsity Girls’ Basketball vs. BFA- St. Albans

    6:30 pm

  • January 25

    JV-A Boys’ Basketball @ Rice Memorial

    5:30 pm

  • January 25

    Wrestling vs. Essex

    6:00 pm

  • January 25

    Varsity Boys’ Basketball @ Rice Memorial

    7:00 pm

  • January 26

    Varsity Boys’ Ice Hockey vs. Lyndon Institute

    6:00 pm

  • January 26

    Varsity Girls’ Ice Hockey @ Essex

    6:15 pm

  • January 27

    Alpine @ Bolton Valley – U32 (GS)

    10:00 am

  • January 27

    Nordic @ NCU (Skate Sprint Relay)

    2:30 pm

  • January 27

    JV Girls’ Basketball vs. Mt. Mansfield

    5:00 pm

  • January 27

    Varsity Girls’ Basketball vs. Mt. Mansfield

    6:30 pm

  • January 28

    JV-A Boys’ Basketball vs. Essex

    5:00 pm

  • January 28

    Varsity Boys’ Basketball vs. Essex

    6:30 pm

  • January 29

    Varsity Girls’ Ice Hockey @ Rutland

    1:00 pm

  • January 29

    Gymnastics vs. Essex/BBA (Senior Recognition)

    2:30 pm

  • January 29

    Varsity Boys’ Ice Hockey vs. Northfield

    7:00 pm

  • January 31

    JV Girls’ Basketball @ Burlington

    5:30 pm

  • January 31

    Varsity Girls’ Basketball @ Burlington

    7:00 pm

  • February 1

    JV-A Boys’ Basketball @ Champlain Valley Union

    5:30 pm

  • February 1

    Varsity Boys’ Ice Hockey vs. U-32

    6:00 pm

  • February 1

    Varsity Boys’ Basketball @ CVU

    7:00 pm

  • February 2

    Gymnastics @ Milton

    6:00 pm

  • February 2

    Varsity Girls’ Ice Hockey @ CVU (Cairns)

    6:20 pm

  • February 3

    JV Girls’ Basketball vs. South Burlington

    5:00 pm

  • February 3

    Varsity Girls’ Basketball vs. South Burlington

    6:30 pm

  • February 4

    Alpine @ Burke – Skimeister – LI (GS/Nordic)

    9:30 am

  • February 4

    Nordic @ LI Carnival (GS and Skate)

    2:00 pm

  • February 4

    JV-A Boys’ Basketball vs. Colchester

    5:00 pm

  • February 4

    Wrestling @ Harwood (vs. Harwood/Vergennes)

    6:00 pm

  • February 4

    Varsity Boys’ Basketball vs. Colchester

    6:30 pm

  • February 5

    Wrestling @ Mount Mansfield (Tournament)

    10:00 am

  • February 5

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ Missisquoi

    2:00 pm

  • February 5

    Varsity Girls’ Ice Hockey vs. Spaulding

    6:00 pm

  • February 7

    Alpine @ Middlebury Snowbowl – CVU (GS)

    10:00 am

  • February 7

    JV Girls’ Basketball @ Essex

    5:30 pm

  • February 7

    Varsity Girls’ Basketball @ Essex

    7:00 pm

  • February 8

    JV-A Boys’ Basketball @ Burlington

    5:30 pm

  • February 8

    Varsity Boys’ Basketball @ Burlington

    7:00 pm

  • February 9

    Varsity Girls’ Ice Hockey @ South Burlington (Cairns)

    5:10 pm

  • February 9

    Varsity Boys’ Ice Hockey vs. Brattleboro

    6:00 pm

  • February 10

    JV Girls’ Basketball vs. CVU

    5:00 pm

  • February 10

    Varsity Girls’ Basketball vs. Champlain Valley Union

    6:30 pm

  • February 12

    Wrestling @ Dual Championships (Time TBD)

    All Day

  • February 12

    JV Girls’ Basketball @ Brattleboro

    1:00 pm

  • February 12

    JV-A Boys’ Basketball vs. Rutland

    1:00 pm

  • February 12

    Nordic @ Craftsbury – VT Qualifier (Classic and Skate)(Time TBD)

    2:00 pm

  • February 12

    Varsity Girls’ Basketball @ Brattleboro

    2:30 pm

  • February 12

    Varsity Boys’ Basketball vs. Rutland

    2:30 pm

  • February 12

    Gymnastics @ Harwood

    3:00 pm

  • February 12

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ Harwood

    5:30 pm

  • February 12

    Varsity Girls’ Ice Hockey vs. Burlington

    6:00 pm

  • February 14

    JV-A Boys’ Basketball @ South Burlington

    5:30 pm

  • February 14

    Varsity Boys’ Basketball @ South Burlington

    7:00 pm

  • February 15

    JV Girls’ Basketball vs. Rice Memorial

    5:00 pm

  • February 15

    Varsity Girls’ Basketball vs. Rice Memorial (Senior Recognition)

    6:30 pm

  • February 16

    Varsity Girls’ Ice Hockey @ BFA- St. Albans

    7:00 pm

  • February 17

    Alpine @ Smuggs (SL)

    10:00 am

  • February 17

    JV-A Boys’ Basketball @ BFA- St. Albans

    5:30 pm

  • February 17

    Varsity Boys’ Basketball @ BFA- St. Albans

    7:00 pm

  • February 18

    JV Girls’ Basketball @ BFA- St. Albans

    5:30 pm

  • February 18

    Varsity Girls’ Basketball @ BFA- St. Albans

    7:00 pm

  • February 19

    Wrestling @ Spaulding (JV State Championships – Time TBD)

    All Day

  • February 19

    Varsity Girls’ Ice Hockey vs. Rutland

    6:00 pm

  • February 19

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ Stowe

    7:00 pm

  • February 21

    NVAC Districts at Middlebury (Time TBD)

    10:00 am

  • February 21

    JV-A Boys’ Basketball vs. Mt. Mansfield

    5:00 pm

  • February 21

    Varsity Boys’ Basketball vs. Mt. Mansfield

    6:30 pm

  • February 22

    NVAC Districts @ Middlebury (Time TBD)

    10:00 am

  • February 23

    Varsity Girls’ Ice Hockey vs. Essex (Senior Recognition)

    6:00 pm

  • February 23

    Varsity Boys’ Ice Hockey @ Hartford

    7:00 pm

  • February 24

    Nordic @ Craftsbury – State Meet (Time TBD)

    2:00 pm

  • February 24

    JV-A Boys’ Basketball vs. Rice Memorial

    5:00 pm

  • February 24

    Varsity Boys’ Basketball vs. Rice Memorial (Senior Recognition)

    6:30 pm

  • February 25

    Wrestling @ State Championships (Time TBD)

    All Day

  • February 26

    Wrestling @ State Championships (Time TBD)

    All Day

  • February 28

    Alpine State Championships @ Burke (Time TBD)

    10:00 am

  • February 28

    Nordic @ Rikert – State Meet (Skate) (Time TBD)

    2:00 pm

  • March 1

    Alpine State Championships (Time TBD)

    10:00 am

Prev Arrow
Next Arrow

Grid view button